Slipknot Üyelerinden Korona Günlerinde Maske Tüyoları

Popüler çağdaş gruplar arasında yer alan Iowa kökenli ekstrem metal grubu Slipknot, müziğinin yanı sıra her bir grup üyesinin kendine has maskesi ve sahne şovlarıyla bilinir. Slipknot üyeleri, hayatımıza maskelerin dahil olduğu pandemi sürecinde hayranlarıyla bu aksesuarın kullanımı konusunda tüyolar paylaştı.

Salgın tüm hızıyla sürerken hemen her ülkede vatandaşların dışarı çıkarken mutlaka maske kullanması ve hijyen ve mesafe kurallarına uyması gerekiyor. Bu konuda bazı devletler veya eyaletler yaptırımlar da uyguluyor. Senelerdir sahne şovlarında maske kullanma alışkanlıklarıyla bilinen Slipknot üyelerinden Corey Taylor ve Jay Weinberg, geçenlerde korona virüs salgını nedeniyle maskelerle yeni tanışanlar için kendi maske kullanma alışkanlıkları hakkında bilgi verdi.

Fotoğraf: Getty Images

Maskede en önemli meselenin yüze tam oturması olduğunu ifade eden Taylor, insanların maskelerin yüzlerinin çeşitli bölgelerini, örneğin kulaklarını acıttığını iddia ettiklerini söyledi. Bu durumun iki sebebi olabileceğini açıklayan Taylor ya maskenin çok küçük olabileceğini ya da söylenen kişinin koca kafalı olabileceğini, hangisinin doğru olacağını ise kendisinin bilemeyeceğini ileri sürdü. Grubun vokalisti Taylor, maske takmanın vereceği kısa süreli rahatsızlığın haliyle ölüm riski karşısında tercih edilmesi gerektiğini ifade etti. Davulcu Weinberg de grup arkadaşının sözlerini destekledi ve içinde bulunduğumuz pandemi koşullarında bu tedbirin eğlenceli veya rahat olmasa da kesinlikle gerekli olduğunu vurguladı.

Fotoğraf: Getty Images

Tıpkı Slipknot gibi maskeleriyle ünlü bir diğer grup Mushroomhead’in bir üyesi de geçenlerde kendisi üç şarkı için iki maske takabiliyorsa, herkesin on dakikalık market alışverişinde bir maske takabileceğini düşündüğünü ifade etmişti. Doğru söze ne denir?

Slipknot grubunun bu geleneği, 1996 yılında perküsyonist Shawn Crahan bir provaya palyaço kılığında gelince başladı. O gün bugündür maskesiz çıkmayan grup, oldukça ürkütücü maske seçimleriyle hayranlarını şaşırtmaya devam ediyor. Haberin detaylarını ve geçmişten bugüne Slipknot üyelerinin maske tercihlerini görmek istiyorsanız sizi şöyle alalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s