WordPress Eğitimi

WordPress Eğitimi hakkında bilmek istediğiniz her şey…

Web sitenizi oluşturmak artık sandığınızdan çok kolay. İnternet üzerinden ürün veya hizmet satışı yapmak mı istiyorsunuz? Kendi kişisel blog sayfanızı oluşturmak mı istiyorsunuz? Yoksa internet üzerinden yayın yapan bir radyo istasyonunu kurmak mı istiyorsunuz? WordPress kullanarak kod bilmeden dahi bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hem de çok kısa bir sürede…

WordPress Nedir?

Bu, web tabanlı arayüz sunan bir web sitesi kurulum ve yönetim sistemi. Açık kaynak kodlu olan bu araçtan ücretsiz yararlanmak mümkün. 2003 yılında Mike Little ve Matt Wullenweg tarafından kurulan sistem, bugüne kadar 35 farklı sürümle piyasaya sürülmüş. Günümüzde web sitelerinin %33’ten büyük bir bölümü bu sistemi kullanıyor. En büyük özelliği de kullanım ve düzenleme kolaylığı sağlaması.

Sistemin dayandığı dört temel özgürlük ilkesi mevcut. Bunlar:

  • Programı hangi amaçla istersek kullanabilmek,
  • Programda isteklerimiz doğrultusunda değişiklik yapabilmek,
  • Tekrar dağıtmak,
  • Değişikliklerimizi uyguladığımız sürümü başkalarına dağıtabilmek

WordPress Nasıl Öğrenilir?

Bu kullanıcı dostu sistemi kullanarak web sitesi geliştirmek ilginizi çekiyorsa, İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından ücretsiz olarak sunulan WordPress eğitimi tam size göre. Alanında uzman Dr. Sertaç Dalgalıdere tarafından sunulan bu eğitim dijital platformda uzaktan veriliyor. 5 gün süren eğitim, hafta içi her gün aynı saatte uygulanan canlı dersler üzerinden ilerliyor. Son derece etkileşimli olarak devam eden derslerde katılımcılar, birbirleriyle ve eğitmenle sürekli olarak iletişim halinde olabiliyorlar.

Eğitim çerçevesinde katılımcılar, eğitmenin verdiği yönergeleri takip ederek bu sistem üzerinde ücretsiz bir web sitesi oluşturuyor, düzenliyor ve içeriğini hazırlıyorlar. Bu çalışma, katılımcıların ödev yükümlülüğünün önemli bir parçasını oluşturuyor. Eğitimin son gününde uygulanan sınavı da başarıyla geçen katılımcılar, diğer kurs gerekliliklerini de tamamladıkları takdirde WordPress Eğitimi sertifikası almaya hak kazanıyorlar. Bunun yanı sıra, kendilerine ait web sitelerinin ilk adımlarını da atmış oluyorlar. Örneğin, şu anda ziyaret ettiğiniz site de bu güzel eğitimin bir ürünü.

Bu sertifikalı eğitimi evinizin konforunda ücretsiz olarak takip etmek isterseniz sizi şöyle alalım.

Bu yazımız ile ilgili soru veya yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s