Free The Ocean İçin Günde Bir Soru Cevaplayın Okyanus Temizlensin

Free The Ocean, herkes için çok kolay ve eğlenceli bir yolla okyanusların plastikten temizlenmesine katkıda bulunma şansı tanıyor. Yapmanız gereken tek şey, siteyi her gün ziyaret ederek yayınlanan çoktan seçmeli genel kültür sorusunu yanıtlamaktan ibaret.

Her gün çevre kirliliğinin ulaştığı boyutlarla ilgili kaygı verici haberler alıyoruz. Özellikle, plastik kirliliği doğal yaşamı ve insan sağlığını büyük ölçüde tehdit ediyor. Okyanuslarda durum daha da vahim. Bu kadar ciddi bir mesele karşısında bireysel olarak hiçbir şey yapamamak çaresiz hissetmemize yol açabiliyor. Treehugger’da yayınlanan bir haber ise, bireysel olarak çok basit bir şekilde çözümün parçası olabileceğimizi gösteriyor. Free The Ocean web sitesini günde bir kez ziyaret ederek karşınıza çıkan genel kültür sorusunu cevaplamakla her gün okyanuslardan bir parça plastiğin arındırılmasına katkı sağlayabileceksiniz. Üstelik, siteye kayıt olduğunuz ve düzenli olarak siteye giriş yaparak ekranda gördüğünüz soruyu cevapladığınız takdirde bir süre sonra toplamda ne kadar plastiğin temizlenmesine katkı sağladığınızı da takip edebilirsiniz.

Şayet daha fazla yardım etmek ve parasal destek sağlamak isterseniz, bu konuda sizi yönlendiren seçenekler de sitede sunuluyor. Ancak para vermeden de çevrenin korunmasına yardım edebileceğiniz yöntemler var ve Free The Ocean tarafından sunulan bu etkileşimli yöntem de bunlardan biri. Bu şekilde genel kültürünüzü test edebileceğiniz gibi, okyanusun temizlenmesine yardımcı olabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda seviye atlayabilir ve bu deneyimi daha heyecanlı ve zevkli hale getirebilirsiniz. Tüyo isterseniz, sorular daha çok denizler, su altındaki yaşam ve değerli ekosistemimizi nasıl koruyabileceğimiz gibi konulardan çıkıyor.

Görsel: Noaa / Unsplash

Çok küçük adımların büyük etkiler bırakabileceği düşüncesinden hareketle sunulan bu çözüm, plastik kirliliği ile mücadelede bireysel olarak da değerli katkılar sağlayabileceğinizi gösteriyor. Kişisel olarak düşününce çok az bir katkı gibi görünse de daha geniş bir çerçeveden bakınca bu girişim, okyanus ve sahil şeritlerinden şimdiye dek tam 12 milyon plastiğin temizlenmesine katkıda bulunmuş. Kişisel olarak küçücük bir gayretle sulardaki canlıların kahramanı olmak istemez misiniz?

Bu güzel girişimi incelemek isterseniz siteyi buradan ziyaret edebilirsiniz ve günün sorusunu hemen cevaplayabilirsiniz. Mimi Ausland tarafından Treehugger’da yayınlanan haberin detaylarına ise buradan ulaşabilirsiniz. Evren yurdumuz ve dünya yuvamız. Plastik kirliliği ile mücadele ederek çevrenin korunması için atılan her adım anlamlı ve değerli. Bu amaçla, kolaylıkla parçası olabileceğiniz çözümleri sitemizden sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kapaktaki görsel: Naja Bertolt Jensen / Unsplash

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s