Pandemi Şartlarında Odalarını Ofise Çeviren Otel

Brooklyn’de Wythe Hotel, odalarını kiralanabilir ofislere dönüştürerek korona virüs salgını nedeniyle evden çalışmak zorunda kalan çalışanlara güzel bir alternatif sunuyor. Tasarımcı Industrious ile güçlerini birleştirerek bu olanağı sunan otel, pandemi sürecinde uzaktan çalışma sistemine geçen işyerlerinin çalışanlarına hizmet veriyor.

Pandemi süreciyle birlikte yaygınlaşan uzaktan çalışma sistemi, çoğu çalışan için evinin sessizliğinde ve konforunda çalışma anlamına gelse de kimileri için evden çalışmak mümkün olmayabilir. Bu durumdan hareketle Brooklyn’de bulunan Wythe Hotel, odalarını uzaktan çalışma için uygun hale getirdi. Industrious tasarımıyla, uzaktan çalışanlar için esnek, temiz ve tam donanımlı çalışma alanları oluşturuldu.

© Wythe Hotel

Dezeen’de paylaşılan habere göre, günlük kiralama sistemine tabi bu yeni çalışma alanları, Williamsbourg Hotel’in özel açık alanları da bulunan çatı katındaki eski odalarının yeniden dekore edilmesiyle hazırlanarak çalışanların kullanımına sunuldu. Bu çalışma alanlarında dört kişiye yetecek internet bağlantısı, çıktı alma hizmetlerine erişim olanağı ve bir akıllı televizyon bulunuyor.

Çalışma düzeninin kurulabilmesi için odalarda yatakların yerine masa ve sandalyeler yerleştirilmiş. Bu ahşap mobilyalar Feather mağazasından temin edilmiş. Aydınlatma için masalara siyah metal lambalar yerleştirilmiş.

© Wythe Hotel

Pandemi süreciyle hızlı bir şekilde değişen hayatımızda, iş yaşamında da devrim niteliğinde değişikliklere şahit olduk. Bu süreçte, çoğu iş yeri çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını gözeterek karantina döneminde uygulanan uzaktan çalışma sistemini devam ettirmeyi seçti. Bu uygulamayı çeşitli nedenlerle evinden sürdüremeyen çalışanların imdadına ise tasarımcılar koştu. Ne de olsa, verimlilik çalışanın konforunun ve rahat bir çalışma düzeninin sağlanmasıyla mümkün olabilir. Otelde yer alan ofisler zeminden tavana kadar uzanan pencerelerle aydınlık ve ferah. Ayrıca, çalışanların köpeklerini de birlikte getirmelerine izin veriliyor. İki, üç ve dört kişilik çalışma odaları seçenekleriyle çalışanlara kendileri için en uygun alternatifi seçme olanağı da tanınıyor.

Bu uygulama, 31 Ağustos gününe dek devam ettirilecek. Uygulamayı sunan butik otel, daha önce pandemi grafiğinin kritik seviyelerde seyrettiği dönemlerde yerel bir hastanenin sağlık çalışanlarına da barınma olanağı tanımıştı. Böylece, sağlık çalışanlarının güvenli bir şekilde kendilerini izole edebilmeleri mümkün olmuştu. O dönemlerden itibaren pandemi tehdidi karşısında konukları için hijyen koşullarını temin etmekte deneyimli otel çalışanları, şimdi de uzaktan çalışmak zorunda olan konuklara sunulan hizmetin sürdürülmesinde büyük bir emek sarf ediyor. Wythe Hotel tarafından sunulan kiralık ofis olanaklarının detaylarını buradan inceleyebilirsiniz. Geleceğin ofislerini tasarlayan Industrious tarafından geliştirilen tasarımların detaylarını ise burada bulabilirsiniz.

2 Comments Kendi yorumunu ekle

 1. Mert Cansu dedi ki:

  bu yazınız için çok teşekkür ederim.

  Beğen

  1. tekirkedi80 dedi ki:

   İlginiz ve yorumunuz için teşekkürler.

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s