FOReT Aksesuarlarında Vegan Şıklığı

Takı deyince akla gelen metaller, yarı değerli taşlar ve mücevherlerin çıkarılma işlemi genellikle çevreye zarar verir. Aksesuarların tasarımında bu unsurların dışında kullanılan deri veya fildişi gibi malzemeler için hayvanlara çektirilen eziyet için fazla söze gerek yok sanırım. Peki şık olmanın çevre ve canlı dostu bir yolu yok mu? Tabii ki var. Sürdürülebilir ve doğa dostu ürünler sunan FOReT bunu dosta düşmana ispat ediyor. Hammadde olarak mantar meşesi ağacından elde edilen doğal bir malzemeyi kullanarak birbirinden şık tasarımlarla göz dolduruyor.

© FOReT

In Habitat’ta yer alan habere göre, bu marka sürdürülebilirliği şıklıkla birleştiriyor. FOReT, PETA’nın vegan markalar listesinde yer alıyor. Ürünlerinde hammadde olarak mantar meşesi ağacından elde edilen şişe mantarını kullanıyor. Bu ağaçlar daha çok Akdeniz bölgesinde yetişiyor. Markanın sayfasında paylaşılan bilgilere göre, mantar meşesi ancak yirmi yaşına geldiğinde manuel olarak hasat yapılıyor. Hasat yapıldıktan sonra ağaçlar, bir sonraki on yıl büyümeye bırakıldıklarını belirtecek şekilde numaralandırılıyor. Hasat işlemi ve düzeni bu şekilde olan ağaçlar, daha da güçlü bir şekilde büyüyorlar. Her on yılda bir hasat edilen bu ağaçlar iki yüz yıl yaşayabiliyor. Toplanan mantarlar, hiçbir kimyasal madde ile karıştırılmaksızın ve formaldehit ilave edilmeksizin preslenerek dayanıklı bir kumaş elde ediliyor. Bu ürünün en güzel tarafı doğal yapısı gereği su geçirmemesi, toz geçirmemesi ve son derece hafif olması.

In Habitat’ta yer alan habere göre, bu marka üretimin her aşamasında çevreyi göz önünde bulunduruyor ve sürdürülebilirliği hedefliyor. Takı tasarımlarında eser miktarda polyester ve poliüretan kullanılıyor. Poliüretanın çevre dostu bir malzeme olduğu biliniyor.

Markanın şık takı seçenekleri arasında göz alıcı kolyeler, bileklikler, küpeler ve yüzükler dikkati çekiyor. Ancak FOReT ürünleri yalnızca takılarla sınırlı değil. Marka, güzel kemerlerin yanı sıra son derece şık ve kullanışlı çantaları da kullanıcıların beğenisine sunuyor. Kemerler gibi, çanta ve cüzdanlar da aynı hammaddeden üretiliyor. Marka, ürettikleri çantaların uzun ömürlü olduğunu ve güzel yaşlandıklarını dile getiriyor. Yıllar içerisinde tıpkı bizim yüzümüzde olduğu gibi çanta yüzeylerinde de doğal kırışıklıkların oluştuğunu, bunun ürüne farklı bir tarz kattığını belirtiyor.

© FOReT

En mükemmel tasarımcının tabiat ana olduğunun üstünü çizen marka, gezegenimizi yeşillendirmeye katkı sağlamaktan mutluluk duyuyor. Bu amaçtan hareketle, satın alınan her bir FOReT ürünü, Hindistan’da biyoçeşitliliğe destek veren SankalpTaru adlı sivil toplum kuruluşunun ağaç dikme etkinliğine destek sağlıyor. Bu etkinlik ağaçların dikilmesi ve korunmasının yanı sıra çiftçilerin de desteklenmesine katkıda bulunuyor.

Daha önceki bir blog yazımızda vegan çantalarının güzelliğiyle göz dolduran yine Hindistan’da faaliyet gösteren başka bir markayı size tanıtmıştık. Hem takı hem de çanta üretiminde sürdürülebilirliği hedefleyen, hayvanlara uzaktan yakından zarar vermeyen vegan FOReT markasının hafif, uzun ömürlü ve son derece özgün ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz. Markanın sadece kadınlara yönelik ürünler sunmadığının da altına çizelim. Erkekler için de kemer, cüzdan ve çanta seçenekleri sunan markanın ürünleriyle sevdiklerinize güzel bir sürpriz yapabilir, aynı zamanda gezegenimizin ağaçlandırılmasına bir katkı sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s