Sardinya Adası’nda Sanat Eseri Gibi Bir Otel: Su Gologone

Sardinya Adası’nda bulunan Hotel Su Gologone, bünyesine altı adet sanatçı dükkanı dahil ederek konuklarına eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor. Bu otantik dükkanlarda bulunabilen küçük sanat eserleri, bölgenin geleneklerinden ve kökleri eskilere dayanan el sanatlarından izler taşıyor.

Sardunya olarak da bilinen Sardinya sahilleri üzerinde yükselen dağlık bölgede yerleşik Hotel Su Gologone, doğanın içinde, sanatla iç içe ve Sardinya geleneklerinin izinde farklı bir dünyaya adım atmanızı sağlıyor. Yöresel sanatçıların göz kamaştıran eserlerini sadece dükkanlarda değil, otelin her köşesinde görmeniz mümkün.

© Hotel Su Gologone

Sıcak bir yazın daha son demlerine yaklaşıyoruz. Siz de küresel pandemi tedbirleri nedeniyle, hasretle beklediğiniz yaz mevsiminden bir şey anlamadıysanız alın kahvenizi gelin. Bugün sizleri İtalya açıklarına götürüyoruz. Designboom ekibinin de ziyaret ederek okurlarıyla paylaştığı ve Sardinya adasının dağlık alanında muhteşem bir manzaraya nazır Hotel Su Gologone, büyülü dünyasıyla bizleri bekliyor.

© Hotel Su Gologone

Her adımınızda sizi yöresel sanatlarla sarmalayan bu otelin geçmişi 1967 yılına dayanıyor. Su Gologone, o tarihte bir restoran olarak açılmış. Böylece, konuklara Sardinya mutfağının muhteşem lezzetlerini tattırmak hedeflenmiş. Kurucu Giuseppe Palimodde, Su Gologone doğal kaynak suyu yakınlarında açtığı bu güzel restoranda konuklarını geleneksel lezzetlerle tanıştırmış. Oliena’daki ilk restoran, Guiseppe’nin eşi Pasqua’nın da desteğiyle o kadar başarılı ve meşhur olmuş ki insanlar çok uzak yerlerden yöresel lezzetleri tatmak için akın akın gelmişler.

© Hotel Su Gologone

Daha sonra hizmetlerine konaklamayı da dahil etmeyi arzu eden ailenin sahip olduğu işletme, 1975 yılında otuz üç odalı bir otel olmuş. Otelin günümüzde ise oda sayısı yetmişi buluyor. Oda derken, bildik standart otel odalarından farklı birer mekan yarattıklarını vurgulamak gerek. Dış cephe ve oda düzenlemeleri Giuseppe’nin kızı Giovanna Palimodde tarafından tasarlanmış. Bu özenli tasarım, her köşeye farklı bir otantik detay kazandırmış. Üstelik Giovanna dekorasyonu her sene yeni baştan tasarladığı için oteli ziyaret ettikleri her seferde konuklar kendilerini farklı bir serüvenin içinde buluyor.

© Hotel Su Gologone

Su Gologone, kumaşlardan seramiklere, el işlerinden kilimlere kadar her ayrıntısı yöresel motiflerle süslenmiş bir otel. Tek renkli zemin üzerinde parlak renkli yün halılar göz dolduruyor. Bu halılara işlenen el emeği göz nuru desenler, aynı zamanda yörenin geleneklerini yansıtıyor. Giovanna Palimodde geleneğin gücünü çağdaş bir bakış açısıyla harmanlayarak konuklarını çok farklı ve özgün bir sanat dünyasına götürüyor. Sihirli bar tablosu, unutulmaz aperatifler sahnesi, hayaller ve dilekler terası ise Giovanna’nın yaratıcılığıyla bu dünyaya açılan kapılardan sadece bazıları.

© Hotel Su Gologone

Her köşede güzel tasarımların fark yarattığı otelde, son dönemde etkileyici kırlent koleksiyonu da mekanlara canlılık getiren detaylar arasında yer alıyor. Kırlent motiflerinde geleneksel çizgiler ve Akdeniz kültürünün izleri dikkat çekiyor. Hatta yer yer Kuzey Afrika sanatından detaylar da göz dolduruyor. Restoran servisinde kullanılan tabaklar ise adaya özgü geometrik süslemelerle hareketlendiriliyor.

© Hotel Su Gologone

Bakir bir doğa, Sardunya’nın büyüleyici yöresel sanatları ve tabii ki eşsiz Sardunya lezzetleri size de cazip geliyorsa bu otel hakkında daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, otelin sunduğu bu farklı deneyimi gözler önüne seren ve Designboom tarafından paylaşılan tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s